הסלון הוא אחד המקומות הכי מרכזיים היום לישיבה של חברים ומשפחה. יש לציין כי לפני עידן הטלוויזיה, שימש הסלון הישראלי בעיקר לישיבות משפחתיות או לאירוח של דודים ודודות וחברים ולכן איפה שנמצאת היום הטלוויזיה, היה בדרך כלל בכל סלון ישראלי מזנון חום ענק.

במזנון הזה היו נוהגים להניח כלי קרמיקה, פורצלן וקריסטל, ובשנות ה-60 וה-70 היו כל מיני טרנדים של חפצים דקורטיביים. כל יוצאי מזרח אירופה אהבו קריסטלים והקרמיקה הייתה בעיקרון תוצר ישראלי של אומנים ישראלים.

הווילונות עוצבו בהתאם לתקופה ויש חזרה מסוימת לסגנון של וילונות וזה תלוי באיזה סגנון מעצבים את הבית.

וילונות בסגנון וינטאג'

כדי להבין מהו סגנון וינטאג' של וילונות לסלון או וילונות כלל, אולי כדאי להבין ראשית מהו וינטאג' בכלל.

יש רבים הטועים ומכנים את הוינטאג' רטרו, כאשר רטרו זה בעצם משהו חדש כמו של פעם ואילו וינטאג' הוא הדבר האמיתי והמקורי.

המושג וינטאג' אם כך מתייחס לתקופה בה נעשו דברים בצורה מאוד מושקעת ואיכותית. מדובר בכל תחומי היצירה כולל הכנת וילונות. אלו היו נתפרים אצל מומחה לתפירת וילונות והתפירה של שנות ה-60 -70 של וילונות הייתה תפירה של כיווצים למעלה במרווחים קבועים. מדובר היה על תפירה מאוד מדוייקת.

בדים בהדפסים גיאומטריים

הבדים של שנות ה-60 וה-70 היו בדים בהדפסים גיאומטריים ובצבעים שהיו אופייניים לשנות ה-70. הצבעים הבולטים היו כחול לגווניו, כתום וחום, חרדל וצהוב ואלה הרכיבו במיוחד את הווילונות של אותה תקופה וגם של הריפוד.

הצבעים היו צבעים חזקים אבל אדום למשל איננו צבע של וינטאג', מדובר על צבעי אדמה ולא ברור למה דווקא אלה היו הצבעים הבולטים אבל מה שבטוח בכל האריגים של הווילונות היו הדפסים גיאומטריים וגם בדי הריפוד של הספות נהנו מהדפסים כאלה.

טרנד וילונות פרחוניים

בשנות ה-60, 70 היו גם הרבה הדפסי פרחים על וילונות, זה היה חלק מהאופנה. הפרחים לא היו קטנים אלא גדולים ותפסו כולם את הבד, הם לכאורה גם הפכו לצורות גיאומטריות והיה להם גדול עצום. כמו כל הבדים היו אלה שילובים של פרחים בתכלת על רקע כחול רויאל או פרחים בצבע חרדל על רקע חום, משחק של צבעים שיצרו אריגי וילונות מאוד מעניינים ועד היום ניתן לראות איך הרטרו מנסה להציע את אותם דגמים.

סגירת תפריט