וילונות לבית בסגנון אקלקטי

וילונות לבית

לכל בית יש קו עיצוב המייחד אותו. יש כמה סגנונות עיצוב בולטים ועם החשיפה לתערוכות עיצוב ולשווקים בחו"ל, אין ספק כי היום הבית הישראלי הפך למעון של טוב טעם. לכל סגנון יש את המאפיינים שלו, ואלה מרכיבים את הסגנון. אבל יש שאוהבים ללקט מפה ומשם, לקחת פינת אוכל מסגנון כפרי ולחבר אותה לווילונות בסגנון קלאסי, ולהניח בסלון מזנון משנות החמישים מקורי לצד שולחן משנות ה-80 ולסגנון הזה יש שם וקוראים לו :סגנון אקלקטי.

סגנון אקלקטי מחבר בין כמה סגנונות אבל צריך להבין. לא מדובר באיסוף של פריטים מפה ומשם, אלא בפריטים אומנם שונים זה מזה במרקמים, בחומרים ובתקופה אבל יש ביניהם מכנה משותף כלשהו, אולי אף סמוי מן העין אבל הוא יוצר איזה הרמוניה בין כל מיני פריטים ששייכים לתקופות שונות.

וילונות ברוקאד לצד מכתבייה מהפיפטיז.

האקלקטיזם דוגל בפתיחות אבל גם בטוב טעם. בסגנון הזה בהחלט אפשר למצוא בבית, כל מיני פריטים שמייצגים תקופות אבל שיש להם איזה שפה משותפת אם בחומר הגלם, אם במראה ועוד. כך צריך להתאים וילונות לבית. לפי הסגנון, לפי העיצוב הקיים.

למשל אפשר בהחלט לתלות בסלון וילונות ברוקאד כאשר באותו חלל עצמו יכולה להיות ספה מהאייטיז ולידה מכתבייה מהפיפטיז ובלבד, שיהיו להם נוכחות מרשימה יחד בחלל עצמו ושהם ירכיבו איזה סוג של הרמוניה בנוכחות שלהם.

כלומר ההבדל בין אקלקטיזם לבין תוהו ובוהו, קשור לחומרים, למרקמים ולהתכתבות של פריטים זה לצד זה.

זהירות בלגן- וילונות משובצים בסלון….

יש אנשים שלוקחים את האקלקטיות הזו למקומות הלא נכונים. אם אתם מבקרים בבית שיש לו וילונות משובצים בסלון אין ספק כי מישהו טעה פה ובגדול. מקוריות אין משמעה חוסר התאמה. אלא יצירת שילוב חכם בין סגנונות שונים וצבעי קונטרס. לדוגמא, ווילונות משובצים ניתן לשלב במטבח של בית פרטי או בבתי קפה בעלי במראה כפרי.

וכן במידה שווה, הטעות הקריטית ביותר בעיצוב מטבח תהיה וילון מבד ברוקאד, בעל המראה הכבד,או שילוב וילונות רומאיים בסגנון משרדי בחדר השינה שלכם. יש פעמים בהן מוטב ללכת על הקו המקובל ואז "הקלאסי הוא מנצח" ומקוריות יתר עלול ליצור את התוצאה ההפוכה ולהרוס את העיצוב.

האקלקטיות נולדה בשבדיה- גם וילונות שלהם

הסגנון האקלקטי שמקורו בשבדיה, הוא מעין 'טרנד מטריה'. הוא כולל כמה סגנונות ביחד. הוא משלב בין קלאסי ומודרני, כפרי וסגנון בוהו שיק בצורה חכמה שיוצרת סגנון חדש. הדבר החשוב ביצירת סגנון כזה הוא שמירה על איזון בין שלל הסגנונות המשולבים יחד. לערבב בין סגנונות שונים, אך יחד עם זאת להימנע מיצירת ניגודים שמפריעים לעין. בסגנון הזה כל פריט ופרט נבחר בקפידה ובהתאמה לכלל הפריטים שלצידו. בדיוק כפי שפונים אל חברת בניית אתרים כדי לבנות אתר מקצועי, חשוב לבחור אתר שיהיה מעוצב ומותאם אשית בקפידה.

ייתכן ותמצאו את עצמיכם תוהים על קו העיצוב של חלל מעוצב מולו אתם עומדים… מחד הוא פשוט וטבעי, ומאידך יש בו רהיטים יוקרתיים או להיפך, בית בארכיטקטורה מפוארת ומודרנית עם אלמנטים בסגנון עתיק. הבסיס לכל הוא טעם אישי, וכמובן שאליו מצטרף תכנון נכון ושילובים מתוחכמים.

לקבלת ייעוץ חינם, ניתן ליצור עמנו קשר במגוון דרכים לנוחיותכם:

  1. שילחו לנו הודעת WhatsApp
  2. התקשרו אלינו למספר 0772305133
  3. השאירו פרטים:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
צוות לה קורטינס

צוות לה קורטינס

כותבים עבורכם את כל המידע, החידושים והאפשרויות שחשוב לדעת על עולם עיצוב הבית, פתרונות הצללה, והכי חשוב- וילונות יפים וייחודיים.
צריכים עזרה? צרו קשר עכשיו

סגירת תפריט