וילון רומאי – הקלאסיקה של הווילונות

סוגי וילונות רומאים

וילון רומאי זכה לכינוי המיוחד הזה הודות לאיורים בסגנון התקופה הרומית העתיקה שמעטרים אותו. ההיסטוריה משערת כי זה היה סגנון הווילונות שכיסו את חלונות הענק בהיכלי הארמונות ובתי הפאר ברומא. מכיוון שבאמת היה מדובר בחלונות ענק, היה צורך חיוני בבד בעל משקל קל יחסית, שיד אדם תוכל להסיט אותו בלי מאמץ לפי צרכי האור והצל. אותו וילון קדום, ששנים מאוחרות יותר  קיבל את התואר "וילון רומאי", התבלט באופן המיוחד שבו הסיטו אותו. בשונה מיתר הווילונות אותם גוללים ביד לאחד הצדדים, הווילון הרומאי הוסט כלפי מעלה או מטה בעזרת חבל.

לא רק באימפריה הרומית אנו מוצאים את הווילונות בעלי חשיבות. בהיסטוריה הנוצרית והיהודית לווילונות הייתה משמעות רבה. וילון הפרוכת הפריד בין מקומם של הכוהנים לבין קודש הקודשים. בברית החדשה מסופר כי כאשר ישו מת, קרעו את הווילון של בית המקדש.

לאורך תקופות שונות בהיסטוריה, וכמובן שגם היום, הווליון הוא פריט ויזואלי ונצרך בעל משקל רב. בין אם מדובר בבית פאר או מרחב ציבורי צפואר, ובין אן מדובר בבית פרטי, סגנון הווילון הרומאי נחשב לאחד הוילונות היפים והיוקרתיים ביותר..

וילונות בסגנון קלאסי

וילון רומי הוא אחד הווילונות הכי נמכרים. הוא נתפר בסגנון קלאסי ויש לו מראה נקי ומדויק שמתאים לכל מיני חללים בכל מיני סגנונות.

היום כאשר מייצרים וילון מסוג זה, מדובר על דיוק ופרשנות אופנתית בכל מיני אריגים, מראה הווילון אינו בולט ולכן הוא יכול להתאים לכל חדר, וגם מתאים מאוד כווילונות במשרדים.

ישנם 3 סוגי וילונות רומאים

  • וילונות רומים ממוכנים. הם נתפרים בצורה ממוחשבת ומדויקת והתפירה שלהם מאוד פרקטית. שיטת התפירה של החפים (הכיסים המרכיבים לרוחב את הווילון) היא מדויקת ונותנת לווילון את המראה המיוחד שלו. אפשר לתפור את החפים האלה בכל צד, בהתאם לטעם האישי.
  • רומאי קלאסי – נתפרים במרחקים שווים לכל רוחב הווילון. התפירה היא בקווים ישרים ונקיים. הם נתפרים באמצעות ציוד מדויק ומשוכלל ברמה מאוד גבוהה.
  • רומאי רך – מעניקים מראה נקי בכל חלל. הבדים הרכים הופכים את הווילונות הרומאיים גם לווילונות המתאימים לחדרי שינה. שפע של בד הנתפר במדויק ומאפשר יצירת צל ויחד עם זאת, אם למשל משתמשים בבד שקוף, יוצרים אווירה מיוחדת בחדר שינה, רומנטית ונעימה עם מבחר של בדים רכים נשפכים.

וילונות במראה רומנטי

הרבה אנשים אוהבים במיוחד בחדר השינה שלהם, ליצור מראה רומנטי, מזמין לשינה.

מלאכת תפירת הווילונות היום מאפשרת תפירת וילונות בכל מראה כשאר אם רוצים להשיג את המראה הרומנטי, משתמשים בהמון בד רך ונעים, אשר בצורת ההשתפכות שלו יוצר את המראה הרומנטי השופע והחם. השקעה בוילונות לחדר שינה היא שוות ערך להשקעה לדוגמא באתר לעסק, כאשר צריכים אתר מושקע ומותאם אישית פונים אל חברת בניית אתרים מקצועית, כך גם וילונות. פנייה אל חנות המתמחה בוילונות היא הבחירה הכדאית והטובה ביותר.

לקבלת ייעוץ חינם, ניתן ליצור עמנו קשר במגוון דרכים לנוחיותכם:

  1. שילחו לנו הודעת WhatsApp
  2. התקשרו אלינו למספר 0772305133
  3. השאירו פרטים:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
צוות לה קורטינס

צוות לה קורטינס

כותבים עבורכם את כל המידע, החידושים והאפשרויות שחשוב לדעת על עולם עיצוב הבית, פתרונות הצללה, והכי חשוב- וילונות יפים וייחודיים.
צריכים עזרה? צרו קשר עכשיו

סגירת תפריט